Українські фермери активно взялися за вирощування арахісу
Сб. 28 Листопадаа 2020

Українські фермери активно взялися за вирощування арахісу

Арахіс – екзотична культура, вирощування якої на українських землях набирає все більшої популярності. Найсприятливіші умови для вирощування цієї культури на півдні України, тут і клімат, і ґрунт такі як треба.

Але арахісом краще не зловживати, він може викликати алергію. Арахіс вирощують переважно в Азії та Америці. Як виявилося, він непогано почувається і на півдні України.

Так, фермер Максим Шевченко має поля на Черкащині. Але арахіс вирощує на Херсонщині. Торік  спробував, а цьогоріч засіяв 25 гектарів.

Український арахіс збирають звичайним трактором із незвичною насадкою. Це спеціальний арахісовий копач, його особливість в тому, що він викопує і перевертає бобами догори, щоб вони краще сохли.

Максим продовжує експериментувати з новими сортами, половину врожаю продає як насіння, а половину, як їжу. Його споживачі – компанії, які займаються снеками, а також компанії, які займаються кондитерськими виробами.

А ще арахіс безвідходний. Боби – людям, бадилля – тваринам.

Гуртова ціна українського арахісу – в середньому 50 гривен за кілограм. Хоч він і біб, але продають його поміж горіхів. Щоправда, на київських прилавках український арахіс не знайти. Лише Індія та Узбекистан.

В асортименті арахіс – смажений, не смажений, солоний, зі смаком сиру, бекону, екзотичного васабі, а також у цукрі. Різні смакові витребеньки впливають і на ціну. Зі смаками в дрібному гурті коштує 80 гривень за кілограм.

Продавці кажуть, що шанувальники арахісу діляться на дві категорії. Одні його вживають так, інші віддають перевагу стравам із цього бобу.

Вирощувати арахіс українці  вже починають і в себе  на городах. Він стійкий до шкідників і добрий для сівозміни.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)