Колишній футболіст рятує планету від екологічної катастрофи
Сб. 28 Листопадаа 2020

Колишній футболіст рятує планету від екологічної катастрофи

Влітку 2019 року Матьє Фламіні завершив ігрову кар’єру. Його знали багато любителів футболу – з англійським «Арсеналом» він доходив до фіналу Ліги чемпіонів, а з «Міланом» вигравав чемпіонат Італії.

Але фанатів він вразив не досягненнями на поле. У 2018 році Форбс раптом назвав Фламіні найбагатшим футболістом світу, оцінивши стан гравця в 30 мільярдів доларів. Але його зарплата, як ви розумієте, була далека від зарплати того ж Кріштіану Роналду, яку можна обчислити десятками мільйонів, а не мільярдів. Так звідки гроші, Зін? Зараз все розповімо.

Як повідомляє портал Metaratings, Матьє був давно стурбований проблемами навколишнього середовища, а в 2008 році йому нарешті випала нагода активно допомогти планеті. Справа в тому, що його близький друг, вчений-хімік Паскуале Граната поділився з ним своїми ідеями на тему промислового виробництва левулінової кислоти.

Левулінову кислоту цілком можна використовувати як заміну нафти, екологічне біопаливо, вона безпечна для природи і дає не менше енергії. Проблема ж у тому, що синтезувати її дуже складно і дорого. Так ось, у Паскуале були ідеї, як цей процес здешевити, не було тільки грошей на реалізацію і досліди. І Матьє Фламіні допоміг грошима, він кілька років потай від сім’ї і громадськості фінансував цей проект.

І, врешті-решт, рішення було знайдено. Граната знайшов спосіб недорогого виробництва альтернативи нафти в промислових масштабах, а Форбс оцінив компанію GF Biochemicals (акціонери Граната і Фламіні) в 30 млрд доларів. Але сам Матьє з цією оцінкою не згоден: «Всупереч прочитаного в ЗМІ, у мене на рахунку в банку немає 30 мільярдів євро. І ця сума не відповідає оцінці моєї компанії GF Biochemicals. 30 мільярдів євро – це загальна вартість ринку, який ми хочемо завоювати новими технологіями, розробленими в останні роки».

Тільки ж це зовсім не головне. Головне те, що справа, якою займається Фламіні в яке він вкладає гроші, зовсім не типово для футболіста. Він дійсно сильно стурбований екологією і не втомлюється про це говорити: «Я зайнявся цією справою не для того, щоб заробити гроші. Моєю головною мотивацією завжди була можливість позитивно впливати на навколишнє середовище». З тією ж метою Матьє просуває ще один проект, в реалізації якого йому допомагає ще один відомий футболіст Месут Озіл.

Вони створюють і просувають екологічно чисті продукти для догляду за шкірою. Навіть упаковка для них виготовляється не з пластику, а з тростинного цукру.

Матьє Фламіні також бере участь у виробництві екологічно чистих будівельних матеріалів, часто виступає на економічних форумах, присвячених проблемам навколишнього середовища, і заражає своїми ідеями інших футбольних зірок. У його проекти вже вклалися (грошима і словами) колишні футболісти «Арсеналу» Томаш Росіцкі, Лоран Косьелні, Гаель Кліші. І це далеко не повний список.

За свою діяльність в області захисту навколишнього середовища Матьє Фламіні одного разу навіть був номінований на премію «Людина року», а ще він включений в групу експертів з екології для організації Олімпійських Ігор 2024 року в Парижі.

«Я жив і виріс біля моря, тому бачив багато проблем, з якими зіткнувся світ. Наприклад, пластик в море. Як бачите, ми йдемо в неправильному напрямку. Тому, я вирішив використовувати свій статус і популярність спортсмена, щоб це змінити.»- каже колишній футболіст.

І все-таки у нашого світу ще залишається шанс, поки серед нас є такі люди.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)