За три роки Україна втратила 10 млрд грн на «іграх» із землею
Пт. 17 Вересня 2021

За три роки Україна втратила 10 млрд грн на «іграх» із землею

Указ Президента України Про передачу сільгоспземель у комунальну власність є позитивним кроком для країни, адже за останні 3 роки, згідно з даними Держгеокадастру, з державної власності вивели приблизно 6 млн га землі, а в грошовому еквіваленті це дорівнює приблизно 10 млрд грн. Таку заяву озвучив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов, повідомила 21 жовтня прес-служба ВАР.

«Проблема в тому, що не можна сказати, що ці землі роздали зовсім незаконно. Формально її всю видавали, як землю, призначену для особистого селянського господарства. Таким правом формально міг скористатися кожен українець. Однак в реальності отримували землю «потрібні» люди. Часто з ними заздалегідь домовлялися, що вони після отримання продадуть свою землю, кому треба», – розповів М. Соколов.

Разом з тим, були випадки, коли землю по кілька разів видавали одним і тим же людям. А законом встановлено, що людина може її отримати один раз, що є прямим порушенням.

«Таку землю можна повернути назад у державну власність. Скільки її – поки невідомо, потрібно досліджувати. Також теоретично можливо повернути землі, якщо вдасться довести факт змови, коли людям пропонували використовувати для отримання землі їх паспортні дані за гроші. Однак, потрібно визнати, що в цьому випадку це дуже важко зробити», – уточнив експерт.

Також він додав, що оскільки опубліковані дані Держгеокадастру не справили резонансу в українському суспільстві, то залишається сподіватися тільки, що сам Держгеокадастр, який надав таку інформацію, буде домагатися повернення хоча б частини земель назад в державну і комунальну власність.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)