Указ Зеленського не передасть держземлі громадам
Вт. 20 Жовтня 2020

Указ Зеленського не передасть держземлі громадам

Гучною новиною останніх днів стало підписання президентом України Указу про передачу державних земель сільськогосподарського призначення в комунальну власність. Аграрний юрист Анатолій Косован, керуючий партнер юридичної фірми Kosovan Legal Group, допоміг розібратися в суті документа, пише Kurkul.com.

На його думку, цей указ не передасть держземлі ОТГ:

  • питання передачі с/г земель державної власності в комунальну вже раніше було врегульоване на законодавчому рівні;
  • в Указі №449/2020 відсутні й терміни його виконання;
  • сам Указ не встановлює ніякого нового регулювання і не дає нових прав місцевому самоврядуванню на отримання земель;
  • подальша передача державних земель у комунальну власність буде відбувається виключно на підставі нормативних актів, які були прийняті ще у 2018 р.

Анатолій Косован пояснив, що питання передачі сільськогосподарських земель державної власності в комунальну раніше вже було врегульоване на законодавчому рівні Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. №60-р. Цим документом державні землі с/г призначення підлягають передачі в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. У свою чергу Закон України №2498-VIII від 10 липня 2018 р. передав у комунальну власність земельні ділянки ліквідованих КСП.

«У зв’язку з наявністю такого регулювання у нас виникло питання, які ж ще землі й тим більше державні були передані новим Указом президента органам місцевого самоврядування», — сказав Анатолій Косован.

Він зазначив, що сам документ складається всього з п’яти пунктів, в них Президент просить:

  • активізувати діяльність;
  • опрацювати питання;
  • вжити заходів щодо врегулювання питання;
  • забезпечити супровід законопроєктів;
  • вжити заходів в рамках, встановлених законодавством.

«Конкретний зміст даних пунктів не має значення, оскільки в них немає ніякої конкретики щодо того, які кроки мають бути зроблені на його виконання, і не передбачені ніякі нові права органів місцевого самоврядування на отримання у власність державних земель», — розповів юрист.

В Указі №449/2020 відсутні й терміни його виконання, що цілком обґрунтовано викладеним в попередньому абзаці.

«Сам Указ президента №449/2020 від 15 жовтня 2020 р. не встановлює ніякого нового регулювання і не дає нових прав місцевому самоврядуванню на отримання земель. Його положення неможливо сприймати інакше, ніж публічна заява про позицію президента з питання передачі державних земель у комунальну власність. Подальша передача державних земель у комунальну власність буде відбувається виключно на підставі нормативних актів, які були прийняті ще у 2018 році, а не на підставі обумовленого Указу Президента», — підсумував Анатолій Косован.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)