Нд. 26 Травня 2024

Українські аграрії отримають пільгові умови доступу до ринку землі

В рамках проведення земельної реформи для українських аграріїв будуть введені пільгові умови доступу до ринку землі.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко, коментуючи підписання президентом України Володимиром Зеленським указу про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність, передає АПК-Інформ з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

«Фермери можуть викупити земельні ділянки, які надані їм в постійне користування, або в довічне успадковане володіння, або можуть бути переоформлені в оренду, з розстрочкою платежу до 10 років. Також вони зможуть отримати земельні ділянки за вартістю на рівні грошової оцінки, без проведення земельних торгів», – сказав міністр.

Він додав, що з метою систематизації та узагальнення інформації про володіння, користування і розпорядження земельними ділянками міністерство працює над створенням системи моніторингу земельних відносин. Дана система буде надавати «прозору інформацію про поточний стан в сфері земельних відносин для всіх українців».

«Крім того, Мінекономіки очікує прийняття важливих земельних законопроектів № 2194 і № 2195, які повинні ввести дерегуляцію у сфері земельних відносин, мінімізувати контакт громадянина з чиновником, ввести цифрову трансформацію Держгеокадастра і електронні земельні аукціони», – зауважив міністр.

Нагадаємо, після місцевих виборів, які призначені на 25 жовтня 2020 року, територіальним громадам передадуть у власність всі землі сільськогосподарського призначення, які мають належати ОТГ, але на сьогодні перебувають у державній власності. Це понад 2 млн га земель.


Залишити коментар