Нд. 26 Травня 2024

Для нечесних аграріїв створять «чорний» список

Аграрії, які відмовляються виконувати форвардні контракти щодо поставок зернових, будуть внесені у так званий “чорний список” – публічний реєстр недобросовісних компаній, де будуть вказані дані не тільки про юридичних осіб, а й про кінцевих власників компаній. Про це заявили аграрні асоціації, інформує УНН.

Зараз в Україні виникла ситуація, коли розпочало зриватися виконання форвардних контрактів і аграрних розписок з постачання зерна трейдерам. Однак одні агропідприємства мають об’єктивні причини: урожай втрачений повністю через природні катаклізми, чи він не покриває необхідних обсягів. Інші ж не бажають виконувати взяті на себе зобов’язання, вимагаючи більш високу ціну, ніж та, яка передбачена контрактом, або відмовляються повністю від його виконання.

“Ми проаналізували укладені контракти. І хочемо сказати всім, хто думає, що можна легко відмовитися від їх виконання: закінчиться все це програшем у суді. Перспектив тут немає, справи ці для судів прості”, – попередив заступник голови всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.

За його словами, така ситуація може призвести до того, що Україну визнають неблагонадійним партнером на міжнародному ринку і перестануть кредитувати, від чого постраждають всі аграрії.

Щоб не допустити такого сценарію, профільні асоціації й планують створити реєстр, який дозволить очистити АПК від недобросовісних учасників ринку і зберегти довіру кредиторів.

У той же час, аграрні асоціації планують укласти меморандум для захисту компаній, які постраждали від посухи і не можуть виконати взяті на себе зобов’язання. Такі підприємства у “чорний” список не вноситимуть.


Залишити коментар