Уряд схвалив перелік держпідприємств, що не підлягають приватизації
Пт. 24 Вересня 2021

Уряд схвалив перелік держпідприємств, що не підлягають приватизації

26 серпня 2020 року, Кабінет міністрів Україниухвалив проект Закону «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації». Загальна кількість становить 659 об’єктів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Держпідприємства, які є стратегічно важливими для життєдіяльності суспільства, енергетичної незалежності та захисту держави, приватизуватися не будуть. Ми прагнемо убезпечити дійсно важливі для розвитку країни підприємства від необґрунтованої приватизації», – розповів Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

У відомстві додають, що список підприємств, що не підлягають приватизації, формувався на основі численних експертних обговорень і пропозицій, наданих заінтересованими органами.

Об’єкти включалися до переліку відповідно до критеріїв щодо заборони приватизації, а саме:

  • підприємства, що забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави;
  • є природними монополіями;
  • діяльність яких має критично важливе значення для суспільства.

«Прийняття закону дозволить оптимізувати та зменшити навантаження на державний сектор економіки, а також посилити контроль держави за збереженням і використанням майна акціонерних товариств, державних підприємств, установ та організацій, що не підлягають приватизації», – підкреслив Петрашко.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)