В Україні ціни на кавуни побили п'ятирічний рекорд
Пн. 1 Березня 2021

В Україні ціни на кавуни побили п’ятирічний рекорд

Про це, як повідомляє Agroportal, заявила керівник департаменту “Аналітика” ринку “Шувар” Тетяна Гетьман.

За її словами, на сьогодні він коштує 5-5, 5 грн/кг, тоді як рік тому коштував 3 – 3,5 грн/кг. Це найвища ціна за останні п’ять років.

“Причина в тому, що цей сезон – дуже пізній”, – говорить експерт.

«У 2020 році ягода визрівала з великою затримкою і з’явилася на ринку тільки в другій половині липня. У попередні роки це відбувалося значно раніше. Наприклад, два роки тому, коли була дуже тепла весна, перший кавун на ринках ми побачили вже в червні», – зазначила вона.

Зараз пропозиція на 30% менша, ніж було рік тому, хоча торік, за словами експерта, кавун теж потрапив на ринки пізніше, ніж зазвичай.

Коли повинні впасти ціни

“Влітку нинішнього сезону досить довго продавали плівковий кавун. Зараз починається польова ягода. Саме в серпні ми очікуємо найбільшого зниження цін. Наприклад, у Херсоні за останні два тижні вартість ягоди вже опустилася. На сьогодні це – 2,5 грн/кг», – говорить експерт.

За її словами, минулого року в цей час вже фіксували активне зниження цін. «У попередні роки, з середини серпня і до кінця місяця, вдвічі знижувалася вартість у порівнянні з нинішньою ситуацією”, – сказала Гетьман.

“Як буде в цьому сезоні, говорити рано, багато що залежатиме від погоди. Наприклад, у 2017 році було навпаки: вартість підвищилася в серпні, тому що почалися зливи й неможливо було збирати урожай. А у 2018 році була тотальна спека в другій половині серпня”, – згадує Гетьман.

Які були прогнози

  • У липні 2020 року ціна на кавуни в Україні в середньому була на 31% вища, ніж в аналогічний торішній період. Експерти прогнозували, що дешевих кавунів цього року не буде.
  • Станом на 5 серпня кавуни в Україні подорожчали втричі з початку сезону. Різке подорожчання експерти пояснювали несприятливою погодою, яка вплинула на дозрівання кавунів.
  • 13 серпня 2020 року з’явилася інформація про те, що в Херсонській області масово почали збирати кавуни, вирощені без плівки та добрив. Протягом тижня на столичних ринках очікували зниження цін на кавуни.

Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)