Молоко в Україні дорожчатиме через нестачу кормів
Пт. 24 Вересня 2021

Молоко в Україні дорожчатиме через нестачу кормів

Молоко в Україні буде дорожчати, адже через аномальну спеку втратилася частина врожаю силосу і кукурудзи. Про це йдеться в повідомленні Асоціації виробників молока.

«Аномальна спека цього літа призвела до масового вигорання посівів кукурудзи. Як наслідок, вже зараз багато фермерів реалізують з поля кормову кукурудзу на силос. При цьому, ціни на неї досить невисокі — в межах 200-250 грн/т. З одного боку це добре, але з іншого — варто розуміти, що це не той високоякісний силос, який потрібен. Така ситуація з кормовою базою відгукнеться майбутньому — ріст собівартості кормів і молока, навіть збування поголів’я через недостатні запаси кормів», — зазначають аналітики.

Також спека вплинула на надої. У січні-липні 2020 р. в Україні було вироблено 5,53 млн т молока, що на 3,9% менше, ніж торік. Зокрема у липні надоїли 951,1 тис молока, що на 5,1% менше, ніж торік (1002,7 тис. т).

Приріст виробництва молока усіх видів було відмічено у Тернопільській області — 261,5 тис. т (+2,9%) та Хмельницькій (385,1 тис.; +0,4%).


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)