Працівники луцького комбінату хлібопродуктів без зарплати майже рік
Нд. 22 Травня 2022

Працівники луцького комбінату хлібопродуктів без зарплати майже рік

Не отримують заробленого 83 робітники.

Більше 5-ти мільйонів гривень боргують працівникам державного підприємства «Комбінат хлібопродуктів №2». Ситуацію на підприємстві вивчають члени громадської ради при Держрезерві, – розповів Суспільному  голова громадської ради Сергій Бизов.

Сергій Бизов каже, що 83-м працівникам підприємства заборгували 5,5 мільйонів заробітної плати. Про ситуацію, говорить, він повідомить керівництво Держрезерву. «Громадська рада, як дорадчий орган, максимально буде цю ситуацію доносити Держжрезерву, будемо це питання підіймати на Кабміні, звертатися до Верховної Ради. Людей кидати самих не можна», – каже голова громадської ради при Держрезерві.

Машиніст елеватора Олександр Переведенчук каже: йому боргують заробітну плату за 10 місяців. Останню виплату, розповідає, отримував у червні – це був аванс за жовтень 2019-го. Зараз про гроші ці працівникам взагалі ніхто нічого не каже, чи будуть вони виплачуватись, чи не будуть, чи буде якась зарплата, чи не буде, ніхто нічого не знає, – каже чоловік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запрацює промислова лінія з переробки конопель

Керівник обласного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко розповів, що проблеми на підприємстві, з якого невідомо куди зникає зерно, тривають з 1991-го року. «Коли КХП №2 брали в оренду Чортків хлібоприймальне підприємство, було 500 млн боргу, із них 320 – Держрезерву. Оці борги вони й тягнуть. Борги породжують борги. Або воно зупиниться, або дати нове життя», – каже Юрій Горбенко.
З 11 серпня на комбінаті хлібопродуктів №2 нова керівниця – уродженка Донеччини Яніна Божко. Жінка розповіла, що до приїзду на Волинь працювала на приватному аграрному підприємстві.

Як розповів керівник обласного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко, ймовірність того, що на підприємство зайдуть трейдери – торговці пшениці – мала, бо жнива закінчилися. Розглядатимуть можливість наповнення сховищ кукурудзою та соняшником, аби на комбінаті хлібопродуктів відновилася робота.


Залишити коментар