На миколаївській фермі запроваджують новітні технології
Пт. 24 Вересня 2021

На миколаївській фермі запроваджують новітні технології

Про це AgroTimes розповів директор господарства Сергій Ясевін.

«Наше господарство будує крос-корівник на 2,3 тис. голів. Його назва – від типу вентиляції: поперечно-припливно-витяжної, – зазначив він. – Це – американська технологія, яка сьогодні є найдосконалішою технологією тепловідведення для молочних корів. У Європі немає прикладів її реалізації. В Україні – тим паче. Є, можливо, в Росії».

Корівник буде розміром 365 х 90 м. З північного боку в нього входитиме повітря, а на південному боці буде встановлено багато вентиляторів, які витягуватимуть повітря з корівника, пояснив Сергій Ясевін. Завдяки вентиляторам створюватиметься поперечний потік повітря.

«За рахунок збільшення ефективності тепловідведення ми в літній період зможемо запобігти втратам молока десь на 2 л на добу на кожну корову», – зауважив він.

За словами Сергія Ясевіна, господарство має на меті збільшити на фермі поголів’я дійних корів до 3-3,5 тис. голів і досягти добового валового надою 100-120 тонн проти сьогоднішніх 75 тонн. Наразі такий обсяг молока тут отримують від 1,95 тис. корів.

У наявному корівнику зараз доять 37-38 л на корову, а передбачається отримувати не менше 40 л. «Цього плануємо досягти за рахунок вентиляції, а також завдяки унікальній підстилці, яка створена за новими технологіями», – зазначив директор «Променю».

На гумове покриття тут стелитимуть 10 см свіжовіджатого гною від тих же корів. «Таку технологію ми також побачили у США. Вона дуже добре себе зарекомендувала. Деякі ферми в Україні вже використовують її», – сказав Сергій Ясевін.

Така система не потребує на підстилку соломи, якої треба дуже велика кількість. Отже, на фермі отримують замкнений цикл. Частина гною ще піде на поле – десь у пропорції 50/50.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)