Лісівники Вінниччини вирощують і випускають у природне середовище царську птицю
Вінницькі лісівники зайнялись досить новим для їх галузі напрямком – розведенням “царської птиці”, а саме фазана звичайного. Задля відновлення лісів та збагачення їх видової фауни лісівники випускають фазанів у природне середовище. Минулого року випустили 300 пташенят, коли ті досягнули 3-місячного віку.
Пише SEEDS.org.ua.
За фазанорозведення взялись на серйозному професійному рівні, та працюють в цьому напрямку вже з 2018 році, побудувавши в угіддях Гайсинського лісництва повноцінний фазанарій, повідомляє прес-служба Вінницького ОУЛМГ.
“Середовище природного поширення фазанів – це береги річок, долини, зарості чагарників, кущів. Тож і гайсинські лісівники обирають для переселення фазанів схожі умови, угіддя, які мають ставок, балки, межують із водоймою та польовою місцевістю.
Адже у фазана чимало природних ворогів (лисиця, бродяча собака, яструб та інші хижі птахи), від яких він зазвичай і ховається у такій місцевості. А ще тут птиця знайде воду та природний корм, насіння трав, плоди кущів, приміром, терену. Місцеве населення уже досить часто може побачити на узліссі цього красивого птаха”, – розповів мисливствознавець Гайсинського лісгоспу Сергій Злепко.
Цього року у гайсинському фазанарії залишили для розведення маточне поголів’я, що складається із 15 фазанячих сімей. У самців тут гареми – на одного півня залишають по чотири курочки, які і несуть яйця. Уже цього сезону зібрати 2 тисячі яєць, заклали до інкубаторів 800 шт.
Реалізовують у Гайсинському лісництві і яйця фазана (12 грн. за 1 шт.), і птахів. Доросла особина коштує 300 грн., молодняк віком 1 тиждень – 50 грн., 1 місяць – 80 грн., 2 місяці – 120 грн. за голову. Клієнтами є як приватні підприємства, так і державні, що купують пернатих для розведення.
Залишити коментар