Херсонські фермери вирощують на одному полі і рибу, і органічні кавуни
Вт. 9 Березня 2021

Херсонські фермери вирощують на одному полі і рибу, і органічні кавуни

На Херсонщині фермерське господарство «Лиманськ» впровадило технологію «рибної» сівозміни.

Ця унікальна розробка дозволяє не використовувати пестициди і вирощувати кавуни органічними, пише AgroPortal.

Зазначається, що рибосівозміна, це коли протягом одного року на одному місці вирощується риба, потім технологічно скидається вода, виловлюється риба, висушується водоймище і на наступний рік на цьому місці вирощують кавун.

«Ми господарюємо з 2003 року, але події 2014 року змусили нас шукати нові підходи. Господарству довелося зменшити площі під вирощуванням риби і потрібно були ідеї чим можемо замінить та компенсувати ці втрати. Спробували на висушеному ложі водойм вирощувати ягоду, яка на Херсонщині найпопулярніша – кавун», – розповідає керівник фермерського господарства «Лиманськ» Олександр Бритвін.

Фермер розповідає, що господарство вийшло на показники не нижчі ніж інші підприємства, які займаються кавуном за традиційними технологіями вирощування.

«В нас було два шляхи – застосування добрив для збільшення врожаю, але ми обрали інший шлях – екологічного виробництва та отримання додаткової вартості за органічну ягоду», – зазначає Олександр Бритвін.

Зауважується, що саме Олександр Бритвін ініціював реєстрацією географічного зазначення «Херсонський кавун». Для нього вже створено навіть власний логотип, в якому поєдналися вода й сонце.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)