Подвійна реєстрації земельної ділянки держреєстратором є кримінальним злочином, – Апостол
Пт. 24 Вересня 2021

Подвійна реєстрації земельної ділянки держреєстратором є кримінальним злочином, – Апостол

Переоформлення земельну ділянку без перевірки інформації про наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав є зловживанням службовим становищем державного реєстратора. Про це повідомив Михайло Апостол за своїй  Fеcebook сторінці, пише agronews.ua.

“Надаю інформацію, щодо відповідальності державних реєстраторів за зловживання службовим становищем в питаннях перереєстрації договорів оренди земельних паїв, що призводять до рейдерських захоплень цих земель”,- написав він.

Верховний Суд України у своїй постанові від 29.08.15 р. у справі 21-760а15 дійшов висновку, що державний реєстратор під час держреєстрації речових прав на нерухоме майно зобов’язаний перевірити інформацію про наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав, з метою недопущення їх подвійноі реєстрації.

Якщо ж перереєстрація відбулась без належної перевірки інформацію про наявність зареєстрованих речових прав, то вважається, що державний реєстратор вступив в зговір разом із наступним власником вчиняють злочини.

За це передбачено відповідальність згідно ст. 364 та 367 ККУ , а саме: зловживання службовим становищем та службова недбалість.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)