На Одещині через посуху зникає найбільше озеро регіону
Пт. 24 Вересня 2021

На Одещині через посуху зникає найбільше озеро регіону

Аномально тепла зима, відсутність дощів і снігу призвели до того, що одне з найбільших водойм України – озеро Ялпуг обміліло. Місцеві жителі не пам’ятають, щоб озеро знаходилося в такому стані взагалі.

Пише SEEDS.org.ua  за інформацією Politeka.

На сьогоднішній день озеро Ялпуг є головним джерелом води для міста Болград і села Оксамитне Болградського району, проте із-за тривалої посухи водойма відчутно обмілів, повідомляють місцеві ЗМІ.

Така сама катастрофічна ситуація утворилася на півдні Одеської області. У зоні ризику опинилося місто Ізмаїл, оскільки весь минулий рік там практично не було опадів, а з початку 2020 року не було рясних дощів.

Ситуація там настільки критична, що аграрії забили на сполох, адже урожай просто не вродить в таких умовах.

“Посіви озимих починають гинути. Ми в паніці. Тому що основні циклони проходять у більш північних широтах. А у нас постійне переважання антициклону і дефіцит опадів”, – поскаржилися фермери.

Також повідомлялося, що якщо не прийняти термінові заходи на глобальному рівні щодо скорочення викидів парникових газів в атмосферу, до кінця сторіччя будуть затоплені Крим, Херсонська та Одеська області.

При підвищенні глобальної температури на 3 градуси в Україні буде затоплено більше мільйона га земель і 590 населених пунктів.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)