Чт. 28 Березня 2024

Мед в баночці з воску: Неймовірне ноу-хау українців вразило весь світ

Пакувати мед у віск… Таке дивовижне рішення для зберігання не менше дивовижного продукту могли придумати тільки бджоли, і наші неймовірні співвітчизники з Дніпра.

У світі аналогів немає – запевняє директор молодої української компанії MEDUSHA Андрій Горбонос. До слова, MEDUSHA – ще один ексклюзив, іменний. Розшифровується не інакше, як “мед з душею”. Чи вдалося душевному меду достукатись до сердець українських покупців?

– Як давно в Україні з’явилися такі незвичайні медові товари?

– Нашій компанії трохи менше року. Ми – нове слово в сфері українських подарунків. Україну знають за такими словами, як “сало”, “горілка”, за приголомшливим Петриківським розписом. Та й мед український знають, але знають просто мед. Таку продукцію, як наша, у всьому світі не робить ніхто. Крім нас і бджіл.

Ми, по суті, повторили шлях бджоли в природі. Все те, з чого складається наш продукт, не містить жодних штучних елементів, створених людиною. Тут тільки мед і тільки бджолиний віск, який зберігає всі корисні властивості меду. Ми лише додали йому певної форми.

– І як вам вдається досягати бажаної форми?

– Створюємо спеціальні силіконові форми і в них відливаємо нашу продукцію з воску. У нас налагоджене виробництво. Віск перед відливом плавиться, очищається. Цікава інформація: на 10 грам меду бджола дає 1 грам воску. Віск – це ще й дефіцит.

– Що потім, після того, коли мед з’їли? Куди подіти цей дефіцитний віск?

– Власне, з воском можна зробити все, що завгодно. Можна переплавити і зробити з нього свічку, створити косметологічний засіб на його основі. Ми ж рекомендуємо ці баночки не викидати – туди можна знову залити мед, або засипати цукор, чи покласти варення. Або ж просто поставити туди олівці, ручки – і у вас на столі буде приємний і ароматний пенал.

– Звідки надходить мед?

– У нас є контракт з пасічниками з великою асоціацією пасічників. Все те, що дістається з вулика, одразу ж їде до нас. Без обробки, без розігріву, без нічого.

Ми пред’являємо певні вимоги. Бджіл узимку цукром не годують. Є всі сертифікати на віск або мед, паспорта пасік. В нашій продукції зацікавлені покупці з Арабських Еміратів, Ізраїлю.

– Останнім часом слоганом: “мед – це продукт місцевості” озброїлися багато бджолярів України. У вас є регіональні переваги щодо меду?

– Абсолютно згоден з тим, що мед – це продукт місцевості, але для нас місцевість не має значення. Для нас важливо, щоб мед був натуральним, щоб бджіл не годували цукром, і ми вважаємо за краще використовувати мед акації, оскільки цей мед найменш алергенний, він найдовше не кристалізується, до двох років.

Ми відкриті для співпраці з усіма областями України. Того, хто виробляє мед, згідно з нашими вимогами, ми будемо раді бачити нашим партнером.

– Кому прийшла в голову ідея створення такого чудового продукту?

– Щоб розповісти про це, потрібно написати цілу книгу. Це був дуже складний шлях. Це було дуже непросто – доводилося працювати по 26 годин на добу.

– У магазинах вітчизняних або зарубіжних вже з’явилися ваші медові сувеніри?

– Можна купити нашу “Медушу” в UAmade, Le Silpo. Ми тільки на початковому етапі розвитку, але у нас вже були поставки в Іспанію, про нашу продукцію знають в Канаді, у Франції. Крім того у нас є сертифікат Kosher і Halal.


Залишити коментар