Ферма на Хмельниччині знищить 500 свиней через АЧС
Пт. 15 Листопада 2019

Ферма на Хмельниччині знищить 500 свиней через АЧС

Минулого тижня на Хмельниччині зареєстрували захворювання свиней на африканську чуму.

Спалах АЧС було зафіксовано в ТОВ «Оболонь Агро» в селі Почапинці Чемеровецького району Хмельницької області, повідомляє ye.ua.

«В господарстві 9 квітня захворіло дві свиноматки. До нас надійшло звернення від ветлікаря про те, що вони не піддаються лікуванню. Тварини загинули. Спеціалісти, які виїхали на місце події, відібрали біоматеріал та направили на дослідження до Хмельницької державної регіональної лабораторії. І вже лабораторно у свиней підтвердили діагноз АЧС», — розповів заступник начальника управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов’юк.

За його словами, зараз уже затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії вогнищем АЧС визнано територію ферми в селі Почапинці.

До загрозливої зони також увійшли села Почапинці і Садове.

«Усе поголів’я свиней, а це 547 голів, уже завершують знищувати. В селах, які потрапили до зони захисту, очікуємо, коли пройде інкубаційний період, населенню буде запропоновано здати тварин за забійні підприємства», — повідомив Олександр Садов’юк.

За матеріалами ye.ua


Залишити коментар