Пн. 25 Листопадаа 2024

Погодні умови змінили натуру та масу зерна, – НААН

Озимі зернові культури прискорили проходження фаз розвитку через високу температуру повітря та відсутність опадів протягом останнього тижня (8-14 червня). Зокрема, ячмінь озимий на більшості площ знаходиться у фазі воскової та повної стиглості зерна, що на тиждень-півтора раніше середньо багаторічної дати. Про це повідомляє Національна академія аграрних наук України, пише Куркуль.

Через дефіцит вологи в ґрунті рослини не дозрівають, а засихають. Це негативно впливає на натуру та масу зерна, яке у більшості випадків щупле. Тому деякі господарства південних та центральних районів Херсонської області розпочали його збирання.

«Прискорила проходження фаз і пшениця озима, яка наразі проходить фази від «цвітіння» до «молочної і молочно-воскової стиглості зерна», що також на півтора-два тижні раніше звичайних строків. Через посуху в південних областях зерно формується мілким, що може призвести до зменшення врожайності на 15-30%, а місцями і 50%», — зазначається у повідомленні.

Найбільше від дефіциту вологи у ґрунті на півдні страждають посіви пшениці та озимого ячменю після непарових попередників. Рослини дуже слабкі, низькорослі (23-35 см), з мілким колосом, малою кількістю зерен та низькою потенційною продуктивністю — до 5-7 ц/га. На таких посівах спостерігається всихання і відмирання не лише листків різних ярусів, а й цілих рослин.

Частина посівів озимих зернових культур у господарствах південних  областей загинула. Наразі здійснюється підрахунок площі загиблих посівів.


Залишити коментар