Сб. 16 Листопадаа 2024

Основні правила догляду за фікусом взимку

Фікус – тропічна рослина ділиться не тільки позитивною енергетикою, але також очищує повітря. Вона досить популярна серед квітникарів. Фікуси теплолюбні рослини, найкраще, коли температура повітря навколо них не знижується менш як 20° взимку. Влітку цей поріг вище – 25-35°.

Необхідно знати, що чим вище температура приміщення, тим більше світла буде вимагати рослина. Фікус дуже чутливий до холодного ґрунту, тому необхідно стежити, щоб горщик не стояв на холодному підвіконні або холодній підлозі. Зиму ця рослина зможе найкраще перенести в сухому і теплому житловому приміщенні, забезпеченому додатковим підсвічуванням, адже в зимові місяці світла потрапляє у квартири у два рази менше, ніж влітку.

Правильний догляд за фікусом містить і певні правила поливу рослини. Будь-яка рослина буде вимагати рівно стільки води, скільки їй потрібно, а це залежить від віку, розміру, пори року, стану ґрунту і багатьох інших факторів. Тому необхідно постійно стежити за станом ґрунтом і поливати в міру його висихання. Взимку фікус поливають обережно. Саме в цей період для рослини небезпечний надлишок вологи, а зовсім не його недолік. Поливається квітка в зимові місяці приблизно один раз в 10 днів.

Але, не дивлячись на те, що догляд за кімнатним фікусом проводиться досить ретельно, рослина може захворіти. Одне з найпоширеніших захворювань фікуса – опадання листочків. Причини можуть бути різні. Найчастіше – це переливання рослини. Можлива також проблема не в цьому, а часте перенесення рослини з місця на місце. У такому разі ця вразлива квітка переносить стрес, що і сприяє такому неприємному ефекту.

Якщо листочки зблідли або змінили забарвлення, то, швидше за все, проблема в нестачі світла, а можливо і в нестачі тепла. Потрібно перевірити, чи дотримуються всі показники, які вимагає фікус.

Іноді виникає й інша проблема – листочки починають сохнути. Тут, швидше за все, був надлишок активних сонячних променів.


Залишити коментар