Сб. 21 Грудня 2024

Пальне з… кавової гущі

Фото з відкритих джерел.

Дослідники з Університету Астона створили біодизельне паливо з низьким рівнем викидів, «згодувавши» залишки кавової гущі колонії мікроводоростей. Можливо, можна буде використовувати кавову гущу для виробництва біопалива та зменшити вирубку лісів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на thefishsite.com.

Д-р Vesna Najdanovych, старший викладач кафедри хімічної інженерії, і д-р Jiawei Wang були частиною команди британського Астонського університету, яка вирощувала водорості, які потім переробляли на паливо.

Лише у Великій Британії щодня випивається приблизно 98 мільйонів чашок кави, що сприяє утворенню величезної кількості відпрацьованої кавової гущі, яка переробляється як звичайне сміття, часто потрапляючи на звалище або спалюючись.

Проте дослідники виявили, що відпрацьована кавова гуща забезпечує як живильні речовини, так і структуру, на якій можуть рости мікроводорості.

У результаті вони змогли видобути покращений біодизельне паливо, яке виробляє мінімальні викиди та хорошу продуктивність двигуна, а також відповідає специфікаціям США та Європи.

Дослідження «Поліпшення середовища росту мікроводоростей, які заселяються на відпрацьованій кавовій гущі при виробництві біодизеля», опубліковано у випуску Renewable and Sustainable Energy Reviews за листопад 2022 року .

Досі водорості вирощували на таких матеріалах, як пінополіуретан і нейлон, які не забезпечують поживних речовин. Проте дослідники виявили, що клітини мікроводоростей можуть рости на залишках кави, не потребуючи інших зовнішніх поживних речовин.

Вони також виявили, що витримування водоростей на світлі протягом 20 годин на день і в темряві лише на чотири години на день створює біодизель найкращої якості.

 

 


Залишити коментар