Пн. 30 Грудня 2024

Мінагрополітики хочуть ліквідувати

Члени ГС «Всеукраїнський аграрний форум» (ВАФ) 10 листопада звернулися з листом до Президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в якому виступили проти об’єднання Міністерства економіки, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості економіки й створення єдиного центрального органу виконавчої влади — Міністерства економічного розвитку України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Вагомість агропродовольчого сектору України значно зросла з початку повномасштабного вторгнення російської федерації, адже після повної зупинки експорту та розірвання логістичних ланцюгів відбулось значне зростання цін на продовольство та спричинило хвилю «голодних протестів» в ряді країн. Роль України, як аграрної держави, відмічено і провідними світовими лідерами та організаціями, які сприяли підписанню й реалізації так званої зернової угоди, що розблокувала експорт українського продовольства в умовах війни», — йдеться в листі.

Аграрії вважають логічним та надзвичайно важливим для бізнесу і громадської спільноти наявність спеціалізованого органу державної влади центрального рівня, який відповідатиме за формування аграрної політики, визначення напрямків відновлення агропродовольчого сектору, забезпечення обсягів аграрного виробництва у воєнний час та налагодження ланцюгів постачання агропродукції на світові ринки.

Ліквідація Міністерства аграрної політики та продовольства України призведе до негативних наслідків як в агропродовольчому секторі, так і економіки держави в цілому, а також викличе стурбованість іноземних партнерів і поставить під загрозу налагодження експортних поставок українського продовольства в країни, що його потребують.

До того ж реформа ЦОВВ, проведена у 2019 році, коли Мінагрополітики було приєднано до Мінекономіки, засвідчила недоцільність ліквідації Мінагрополітики, діяльність якого вже за 1,5 роки було відновлено, хоча з обмеженим функціоналом.

«Ми розуміємо, що органи влади і Мінагрополітики зокрема, потребують суттєвого структурного перетворення та перегляду функціональних обов’язків, але водночас, визнаємо необхідність існування одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за гарантування продовольчої безпеки та забезпечення ефективного функціонування аграрного сектору, особливо у воєнний та післявоєнний час», — наголошують члени ВАФ.

 


Залишити коментар