Чим обробити цибулю, щоб навесні вона дала гарний врожай
До посадки в землю, замочіть цибулю в розчині харчової соди. Вона діє як протигрибковий та антисептичний засіб. А також допомагає покращити якість посадкового матеріалу: підвищує стійкість до хвороб та гарну лежкість.
Обробляйте цим способом цибулю навесні та восени. Але, щоб отримати кращий результат, важливо скористатися простим правилом — посадковий матеріал потрібно замочити. Замочуйте тільки в харчовій соді. Вона додатково збагачує мінеральними речовинами, цибуля стає більш засухостійкою, не утворює стрілок та добре росте, навіть у бідній землі.
Додатково необхідно прогріти сівок цибуля біля системи опалення при температурі від + 35 до +40 ° С. Далі замочуйте у розчині соди, максимальна температура якого повинна бути від + 55 ° до + 60 ° C, а мінімальна не нижче + 45 ° C.
Дотримуйтесь правильної концентрації складу розчину! Щоб замочити цибулю потрібно: Чиста вода 1 л; Харчова сода 1 ч. л. Тримайте в розчині насіння цибулі пів години, добре вкривши посудину, щоб довше зберегти температуру розчину.
Ще можете замочити сівок цибулі в розчині солі, на 1 літр води 1 ст. л. харчової солі. Витримайте посівний матеріал в рідині 1,5-2 години.
Перед тим, як занурити цибулю в антисептик, очистьте її від лусочок, але повністю не оголяйте, бо вона може не дати сходів. Цибулю, яку садите на зиму, не обрізайте. Тоді її стійкість до патологій буде максимальною. Обробити цибулю можна на грядці. Сода знижує кислотність ґрунту, що добре позначається на рості рослин.
В такому ґрунті не розвиваються патогенні мікроорганізми та не росте бур’ян. Потрусіть свої грядки сухим порошком чи пролийте розчином соди, на 1 літр води додайте 100 грамів. Далі розпушіть землю та посадіть цибулю.
Щоб запобігти таким шкідникам як попелиці та борошниста роса, обприскайте її таким розчином, на 2 літри води 1 ст. л. двовуглекислого натрію. Обробляйте 1 раз на тиждень. А для профілактичних цілей 1 раз на два тижні. Робіть це вранці або ввечері.
Залишити коментар