Експерти прогнозують невідворотне подорожчання цукру в Україні
Експерти Економічного дискусійного клубу (ЕДК) прогнозують зниження виробництва цукру в Україні в поточному сезоні (вересень 2020 – серпень 2021) на 20%, а подорожчання цього продукту вважають невідворотним.
Про це йдеться у повідомленні ЕДК.
Згідно з повідомленням, площі збирання цукрових буряків в поточному сезоні складають 216,3 тисячі га, що практично відповідає рівню минулого року, але через посуху врожайність сировини очікується нижче, що позначиться на обсягах виробництва.
“Виробництво цукру у 2020/2021 маркетинговому році становитиме орієнтовно 1,25 мільйона тонн, або на 20% менше, ніж у попередньому сезоні. Враховуючи очікуване зменшення наповнюваності внутрішнього ринку, а також збільшення витрат на виробництво буряків і цукру, зростання цін на нього є невідворотним, що споживачі вже встигли помітити в жовтні на цінниках в торгових мережах”, – йдеться в повідомленні.
Разом з тим виробленого обсягу цукру буде цілком достатньо для покриття внутрішнього попиту.
За розрахунками аналітиків, з урахуванням залишків цукру з попереднього сезону (370 тисяч тонн), загальна пропозиція цукру без урахування імпорту в нинішньому сезоні оцінюється в 1,6 мільйона тонн.
Споживання цукру в Україні
Споживання цукру всередині країни оцінюється в 1,25 мільйона тонн з розрахунку 30 кілограмів на особу на рік. Експорт цукру в поточному сезоні може становити 40 тисяч тонн, а перехідні залишки на кінець сезону – 250 тисяч тонн.
За даними ЕДК, ще у вересні 2020 року середня ціна цукру в Україні становила 14,94 гривні/кілограм, що відповідало рівню 2016 року.
Залишити коментар