Стало відомо, як виміряти площу поля з точністю до 0,2 м
Сучасні системи вимірювання полів дають змогу робити точні вимірювання площі поля, обчислювати його периметр, довжину та на основі цих даних будувати мапу. Вони зберігають усі результати вимірювань для подальшої роботи й аналізу, адже, як показує досвід, фактична площа поля не завжди збігається з тією, яка вказана в документах. Про це повідомила прес-служба Soft.Farm, пише agronews.ua.
Знання реальних розмірів оброблюваних земель має колосальне значення для аграріїв, оскільки неточні відомості можуть спотворювати інформацію про врожайність культур, ускладнюють ведення кадастрового обліку, планування польових робіт тощо, словом, призводять до зайвих витрат через «неіснуючі гектари» й тягнуть за собою проблеми під час використання інструментів точного землеробства.
Найпростіший спосіб вимірювання площі земельної ділянки — використання мобільного пристрою зі встановленим додатком від Soft.Farm «GPS. Поля. Вимірювання площі». З його допомогою можна створювати поля і вимірювати їхню площу різними способами, наприклад, обвести земельну ділянку на мапі пальцем або відзначити точки, між якими потрібно виміряти відстань, не виходячи з офісу.
Також можна завантажити готовий файл у форматі KML або ввести наявні координати контрольних точок вручну. Для вимірювання площі поля на місцевості використовується функція запису треку, за допомогою якої можна слідкувати по периметру земельної ділянки, використовуючи для цього смартфон або планшет у якості GPS-приймача, а потім зберегти трек у форматі KML для подальшого експорту файлу.
Однак обов’язково потрібно враховувати, що похибка в разі такого виміру може становити до 3%, оскільки GPS-сигнал не стабілізований і має багато «шумів», що утворює на треку різноспрямовані точки з відхиленнями до кількох метрів.
Для точних вимірювань команда Soft.Farm додала можливість підключати зовнішні антени для приймання сигналів GNSS або RTK через Bluetooth.
Сучасні GNSS антени представляють собою окремий клас продукції, який призначений для прийому та попередньої обробки супутникових навігаційних сигналів і забезпечує гарантію тривалої надійної експлуатації та високої продуктивності. Застосування обладнання класу GNSS різко підвищує якість вимірювання площі поля та забезпечує точність позиціонування, похибка в якому становить менше 1%.
Треба зазначити, що прилади навігаційного типу коштують недешево й тому не завжди можуть використовуватися. А ось зовнішні пристрої побутового призначення, такі як антена Garmin GLO 2, які тепер також можна підключати під час вимірів за допомогою додатку «GPS. Поля. Вимірювання площі», є хорошим співвідношенням ціни та якості та дають змогу вирішувати великий перелік завдань.
Garmin GLO 2 являє собою маленький зовнішній GPS/GLONASS-приймач зі швидкістю оновлення даних 10 разів на секунду. Він призначений для підключення до планшетів, ноутбуків або смартфонів через Bluetooth. Garmin пропонує використовувати цей приймач як із пристроями без вбудованого GPS-модуля, так і зі смартфонами, рідний приймач яких не має достатньої точності та чутливості.
Крім додавання нових можливостей під час використання мобільного додатку, команда Soft.Farm оновила його дизайн. Зручний і зрозумілий функціонал системи вимірювання площі поля дозволяє шляхом декількох натискань виміряти потрібну ділянку й отримати всі необхідні дані з пройденого маршруту.
Словом, обираючи систему вимірювання площі полів, насамперед потрібно орієнтуватися на її вимірювальну точність, оскільки правильний вимір є найголовнішим етапом для поліпшення ефективності роботи сільського господарства і зменшення витрат на підприємстві.
Завантажити мобільний додаток «GPS. Поля. Вимірювання площі» та оцінити його переваги можна абсолютно безкоштовно на Google Play або за посиланням.
Залишити коментар