Вт. 19 Листопадаа 2024

Більше меду ніж Україна до Європи постачає тільки Китай

Фото з відкритих джерел.

Наразі український ринок меду високо залежний від поставок в Європейський Союз, частка якого в загальному обсязі українського експорті сягає більш ніж 80%. Про це повідомила національна консультантка Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Анна Бурка.

Повідомляє SEEDS.org.ua.

“Країни ЄС вважаються найбільшими у світі імпортерами меду. Близько 40% потреб споживачів в меді задовольняється за рахунок імпорту.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, в рамках якого почала функціонувати поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі, сприяло збільшенню країн-покупців та нарощуванню об’ємів експорту українського меду, а відповідно і надходженню валютної виручки в країну.

Так, вже за результатами 2016 року обсяги експорту збільшились на 42% в порівнянні з 2015. Позитивна тенденція продовжує зберігатись, в 2019 р – вже 45 тис. тонн”, – пише на своїй сторінці у Facebook Анна Бурка.

“Вже через рік після підписання Угоди, кількість підприємств, що мали право поставляти мед на ринки Європейського союзу, зросла до 52, а вже на кінець 2019 року склала 72.

Протягом дії ЗВТ українські компанії-експортери меду активно використовують можливості безмитних тарифних квот. Як основна, так і додаткова преференційна квота на мед використовувалась в перші дні місяця.

Незважаючи на те, що на позаквотний об’єм діє імпортне мито в розмірі 17,3%, обсяги експорту українського меду продовжують збільшуватись. Поточний обсяг експорту в 7-8 разів перевищує щорічний обсяг загальної квоти, що підтверджує зацікавленість в українському медові зі сторони європейських партнерів”, – додає фахівець.

“Крім того зросла і частка України в імпорті меду в країни ЄС, якщо в 2013 році вона складала лише 10%, то в 2019 – більше 20%. А відповідно, Україна стала 2 постачальником меду в Європу, поступившись лише Китаю.

Очевидно, що поточний об’єм квоти не задовольняє як попит Європи , так і можливості української медової індустрії. Отже, наступні переговори Україна-ЄС мають бути націлені на збільшення як безмитної квоти, так і зниження митних тарифів.

Як приклад, може бути використана модель співпраці між ЄС та Мексикою, для якої преференційна квота становить – 30 тис. т зі ставкою 8,6%”, – нагадала Анна Бурка.

“Оновлення угоди про Асоціацію між ЄС та Україною в наступному році може надати новий поштовх для розвитку української медової індустрії та посилити позиції України на ринку ЄС та знизити залежність від поставок китайського меду, який наразі формує близько 40% від сукупних поставок меду в цьому напрямку”, – додає національна консультантка Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).


Залишити коментар