Через дорожнечу українці переходять з ягідної консервації на квіткову
З ягодами для домашньої консервації українцям поки що не пощастило, недешеві вони нині, а от з травами та квітами – ще й як. Весняні квіти через карантинні обмеження не всі змогли зібрати, нині ж справа зовсім інша, пише SEEDS.
Нині саме сезон “полювання” на квіти чайної троянди та бузини чорної. З пелюсток троянди виходить неймовірне варення, а от бузину заготовлюють для різноманітних цілей.
І якби ж то тільки для себе. У спільнотах Facebook почастішали пропозиції “купимо квіти бузини”. Недорого – до 16 гривень за кіло (ціни різняться). Однак бузина – не городина. Садити і доглядати за нею не потрібно. А заробити небагато, та все ж можна.
Для чого потрібні квіти бузини? Для фармацевтики та виготовлення напоїв. Таку продукцію після заготівлі не сушать і не варять, а заморожують.
Однак чимало українців збирає квіти бузини саме для солодких та корисних консервацій. Хоч лікарі застерігають, що бузина – рослина дещо ядовита, однак і вони не заперечують її лікувальних властивостей. Додаючи, що все повинно мати дозу та норму.
Журналісти SEEDS попитали у користувачів соцмереж, для чого ті використовують квіти бузини, і отримали одразу незліченну кількість корисних порад до застосуваня.
Почнемо з традиційного. Суцвіття бузини українці найчастіше все ж сушать і використовують відвар від кашлю.
Виявляється, в Угорщини і Чехії доволі популярні газовані солодкі напої зі смаком квіток бузини. Однак можна їх зробити і в домашніх умовах, потрібно тільки зварити бузиновий сироп. Рецептів його в інтернеті можна знайти чимало. Сиропи з бузини смачні до випічки.
А ще з бузини готують неймовірний квас, а дехто робить навіть бузинове “шампанське”.
Розповідають в соцмережах і про те, що колись ягоду бузини навіть брали представники “Кока-Коли” на виробництво. Однак чи правда то, чи ні – нині сказати складно.
Людмила КАЛИТА,
SEEDS.org.ua
Залишити коментар