Студент з Тернопільщини переміг у конкурсі «Агро 2019» та їде до Франції
У Національному університеті біоресурсів і природокористування України 13 грудня були підбиті підсумки освітнього конкурсу «Агро 2019». Інтелектуальне змагання, організоване благодійним фондом Бориса Колеснікова, тривало два місяці і проходило в кілька етапів.
У першому турі конкурсу 1 700 студентів з 34 навчальних закладів країни пройшли тестування зі спеціальних предметів, а в другому – презентували перед експертним журі бізнес-плани, актуальні і рентабельні в умовах українського агропромислового комплексу.
До складу журі конкурсу увійшли експерти галузі: Бенуа Батай, директор департаменту рослинництва і землеробства компанії «АПК-інвест», і Олександр Гоцай, головний ветеринарний лікар тваринницького комплексу «АПК-інвест». У фіналі вони назвали 30 студентських проектів, найбільш перспективних і затребуваних.
Вибирати довелося з майже сотні ідей учасників. Серед переможців конкурсу такі проекти, як міні-лабораторія для визначення якості кормів, молочна ферма для міста Urban Cow, банк крові для тварин, лабораторія з трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, модернізовані притулки для бездомних тварин, Trichogramma як екологічний замінник інсектицидів, проект вирощування енергетичної верби, «пряна» упаковка, що продовжує термін зберігання продуктів, хімічна стерилізація тварин (в десятки разів дешевша хірургічної), целюлоза з незернової частини кукурудзи, переробка соєвих бобів, застосування альтернативних видів палива та інші рішення.
Переможцям конкурсу «Агро 2018» вручили сертифікати на поїздку до Франції, на міжнародну виставку машинобудування для сільського господарства і тваринництва SIMA 2019. Президент благодійного фонду Борис Колесніков привітав хлопців та дівчат з гідною перемогою.
Серед переможців «Агро 2019» – студенти 18 українських аграрних вишів, в тому числі Дмитро Федунь з ОП «Бережанський агротехнічний інститут» НУБіП (Терпнопільська обл). Вони довели, що здатні застосувати отримані знання на практиці і заявили про себе як майбутні підприємці.
«Мій проект називається «Двоматричний прес-гранулятор». На презентації я продемонстрував ефективність двоматричного прес-гранулятора у порівнянні з грануляторами інших типів. Розглянув конструктивні особливості та переваги роботи для різних видів сировини – у лісозаготівлях, сільському господарстві та виробництві добрив. Матрична конструкція компактна, має високу продуктивність, довгий термін безвідмовної роботи, може застосовуватися у мобільних і стаціонарних установках», – розповів Дмитро Федунь з ОП« Бережанський агротехнічний інститут» НУБіП.
У лютому майбутнього року українські студенти на чотири дні стануть гостями найбільшої європейської галузевої виставки. Фонд Бориса Колеснікова підготував для них насичену програму: лекції експертів галузі, семінари з обміну досвідом, майстер-класи від представників великих компаній, а також незабутню екскурсію Францією. Молоді фахівці отримають нові знання, які в майбутньому зможуть застосувати в рідній Україні.
Залишити коментар