Традиційний метод городництва із глибоким перекопуванням землі, щоденними поливами та прополюванням, від якого болить спина, сьогодні має серйозного конкурента. Це, так званий «розумний город». Високі, теплі, вони ж розумні, грядки, в яких усе росте з мінімальним втручанням садівника, користуються попитом. Високі грядки не тільки спрощують догляд за рослинами, а й підвищують якість грунту, дозволяючи отримати і «розумний», і охайний город. Такі грядки дають можливість створити город навіть там, де місце не підходить для землеробства. Сьогодні ми зібрали 30 фотоприкладів високих грядок для вашого натхнення.
Основні правила організації високих грядок
-
- Розміри. Висока грядка може бути будь-якої висоти, проте зручніше працювати із грядками висотою 30-60 см. Враховуйте, що чим вища грядка, тим більше буде потрібно землі для її заповнення.
- Місце для грядки. Високі грядки можна зробити недалеко від будинку чи літньої кухні, щоб свіжі овочі до столу були завжди під рукою. Стіна будівлі допоможе захистити грядки від вітру. В той же час пам’ятайте про необхідність сонячного світла для рослин — високі грядки треба розміщувати з південної сторони будівель.
- Мульча. Мульчуйте грядки після посадки. Це може бути скошена трава, солома, тирса, опале листя тощо. Мульча дозволить зберегти вологість грунту надовго та стримає ріст бур’янів.
- Крапельний полив. Ідеально організувати для високих грядок крапельний полив. Це може бути сучасна автоматична система, а може — крапельний полив з пластикової пляшки.
- Місце для проходу. Між високими грядками мають бути достатні проходи — не тільки для садівника, а й для тачки.
Організація високих грядок — фото без коментарів
Додав: Гриць Синівець
Джерело: zelenasadyba.com.ua
Позначки: аграрні новини, грядки, поради
Залишити коментар