Пт. 19 Квітня 2024

Основні причини, які впливають на тривалість зберігання винограду

На зберігання винограду найбільше впливають ґрунтово-кліматичні чинники, кліматичні показники року та інші чинники.

Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» написав В’ячеслав Іванченко, член-кореспондент НААН України, доктор сільськогосподарських наук, кафедра виноградарства, Академія біоресурсів та природокористування КФУ.

«На те, як зберігатиметься виноград, впливає насамперед сорт лози та умови її вирощування. Не всі кращі столові сорти винограду придатні до тривалого зберігання та дальніх перевезень, бо мають не лише чудовий смак та ошатні грона, але й тоненьку шкірочку. Аналіз, що його провели для сорту Шабаш, показав, що на ґрунтово-кліматичні чинники припадає 69% варіювання тривалості зберігання винограду, 15% — на особливості кліматичних показників року, і 16% — на інші чинники», – зазначив дослідник.

Він наголосив, що в організації тривалого зберігання винограду головним є пошук екологічних ніш, які найбільше підходять для вирощування.

У межах кожної із зон тривалість зберігання можна за регулювати за допомогою морфологічних особливостей конкретної підзони та ділянки, підбором найбільш лежких із добрим визріванням сортів та спеціально спрямованою агротехнікою.

«Для тривалого зберігання найкраще підходять сорти пізніх строків достигання, із невисокою інтенсивністю дихання ягід та нещільними гронами. Кожному району вирощування винограду відповідає свій перелік придатних для тривалого зберігання сортів», – зазначив В’ячеслав Іванченко.


Залишити коментар